Zoznam produktov podľa značky Meva

Spoločnosť MEVA pristúpila v tomto roku k niekoľkým zmenám, ktorých cieľom je zjednotiť všetky firemné aktivity. Z pohľadu zákazníkov a partnerov ide len o drobné úpravy obchodných názvov, o nič viac.

Pre samotnú MEVU majú však zmeny výsostne praktický význam. Nejde totiž len o názov firmy ako taký, ten má len zvýrazňovať omnoho dôležitejší fakt a síce zjednotenie obchodnej stratégie. Primárnym cieľom managementu firmy totiž nie je len udržať podiel na existujúcich trhoch, ale aktívne vyhľadávať trhy nové. Za týmto účelom vznikol v MEVE mimo iné aj špeciálny obchodný tím.

Názov materskej spoločnosti MEVA sa mení na MEVA GROUP. Taktiež  mení názov aj jej slovenská dcéra – z Mevaka sa stáva MEVA-SK. Názov sa tak zjednocuje s tými, ktoré už používajú zahraničné pobočky MEVY v Polsku (MEVA-POL) a v Bulharsku (MEVA-BUL). Zmenou naopak prešiel aj názov maďarskej dcéry, ktorý sa mení z MEVA&KOMI na MEVA-HU.

MEVA vyrába od roku 1898 a vždy patrila k najvýznamnejším strojárenským podnikom. Niet sa teda čo čudovať, že sa už po privatizácii v 90. rokoch rozrástla tak, že má dnes len v Čechách päť dcérskych spoločností. Keď k tomu pripočítame zmieňované obchodné zastúpenie na Slovensku, v Poľsku, v Maďarsku a v Bulharsku, výsledkom je gigant s obratom viac než 40 mil. € ročne.

Ospravedlňujeme sa za komplikácie

Hľadať znovu

Späť na úvodnú stránku
Menu
Zavrieť
Späť
Konto
Zavrieť